Jednotka na trhu v oblasti stavebnej chémie.

Rozhovor s majiteli Den Braven

majitele-spolecnosti

NA ŠPICI VĎAKA PERFEKTNÉMU NAČASOVANIE

Či už sa jedná o majiteľa, manažérov, obchodníkov, techniky alebo pracovníkov na výrobných linkách máme v sebe všetci odvážnu víziu budúcnosti, priekopníckeho ducha a veľké plány. Firmu sme zakladali ešte počas štúdia vysokej školy a ponúkali inovatívne riešenia na mladom a nenasýtenom trhu. Nevedeli sme, do čoho ideme, ale chceli sme podnikať. O hi-tech tmely bol veľký záujem a čoskoro sa stali najvyšším štandardom výrobkovej kvality. Aj vďaka tomu, že sme sme boli oprávnene potreby trhu išli naše predaja rýchlo hore a Den Braven sa stal českou jednotkou a vysoko výkonnú firmou na trhu v obore tmelov, silikónov, lepidiel a ďalšie stavebné chémie. Svojim zákazníkom pravidelne predstavujeme domyslené výrobky, ktoré sú zároveň naším originálnym odtlačkom jedinečnej kvality. Každý rok tak môže prebehnúť veľké množstvo zaujímavých udalostí, radostných, dramatických, treba objavných, úplne nových, náročných či rutinných a zdanlivo bežných, v ktorých hrajú naše vynimočné značkové výrobky významnú úlohu.

ZÁKAZNÍK A JEHO POTREBY SÚ PRE NÁS FENOMÉN

Filozofiou Den Braven je vždy načúvať a oceňovať názory a odborné znalosti svojich zákazníkov. Silne podporujeme obojsmerný tok názorov, myšlienok a technické spätnú väzbu. Tým sa držíme svojej vízie “Všetko pre zákazníka” a máme náskok v myslení, ktoré nám pomáha stáť v popredí celého priemyslu a veríme, že nás čoskoro dovedie k novým hi-tech výrobkom a pokročilým materiálom zajtrajška. S rešpektom, že sa technológia nikdy nezastaví neustále posúvame hranice pre zlepšenie našej výkonnosti. Sme špecifickí v tom, že sa snažíme vždy ponúknuť čo najviac v rámci predajnej stratégie, ale aj v permanentnom zlepšovaní starostlivosti, služieb a servisu našim zákazníkom. Sme silní vďaka tomu, že vieme a máme osvedčenej koncepcie, ako hľadať nové nápady a možnosti rozšírenia sortimentu. Chceme byť navyše vysoko konkurenčné na každej úrovni. Keď objavíme zaujímavý produkt, sme schopní ho uviesť na trh do troch mesiacov, a to vrátane marketingovej podpory. Pozeráme sa na nové výrobky z mnohých rôznych uhlov pohľadu s cieľom nájsť lepšie spôsoby ako stavať. Naše vedúce postavenie na trhu si tento prístup vyžaduje a škála našich výrobkov je sama o sebe fenoménom, ktorý nemá porovnaní s akoukoľvek inou konkurenčnou firmou v Česku.

SPOLOČNE MIERIME K NOVÝM ŠTANDARTOM

Symbolom holandskej i českej spoločnosti Den Braven je letiaci lastovička. Tento vták je zrejme prvým vynálezcom hmoty, ktorá funguje ako tmel. Svoje hniezda si stavia z hrudiek hliny, ktoré spája pomocou slín. Vďaka tomuto “know-how” sú lastovičie hniezda mimoriadne pevná a trvanlivá. Práve odolnosť je jednou zo základných vlastností stavebných tmelov Den Braven. Na začiatku 90. rokov tieto tmely znamenali doslova revolúciu v stavebníctve. Vývoj ide ale nezadržateľne dopredu, a tak sa skôr hi-tech materiály stali dnes bežne dostupnými a používanými. Každý český kutil a Fachman vie, ako naše tmely fungujú a ako ľahko sa s nimi pracuje. Požiadavky každého zákazníka, ale môžu byť úplne jedinečné a len na nás samotných záleží, ako perfektne ich obslúžime. Naši zákazníci sú pre nás nekonečno, je to vlastne nekonečný seriál, ktorý prežívame v priebehu celého nášho podnikania. Takmer nepočítateľné množstvo ľudí, neuveriteľné množstvo osobných príbehov, nepredstaviteľné množstvo inšpirácie, ktoré si na našich zákazníkoch veľmi ceníme. My sa potom len neustále snažíme prichádzať s inováciami a rozširovať našu ponuku technológií tak, aby si mohli vybrať správny výrobok pre správnu aplikáciu a stavbu. Z pôvodných niekoľkých málo produktov je dnes celá škála špecialít, ktorým sa dostáva efektívne a cielené marketingové podpory.

VIAC AKO 500 ODOLNÝCH VÝROBKOV S LASTOVIČKOU VO ZNAKU

Stavia sa všade okolo nás a rodina špičkových a moderných výrobkov stále rastie. Den Braven patrí už vyše štyridsať rokov k popredným svetovým producentom tmelov, silikónov, polyuretánových montážnych pien, technických aerosólov najvyššej kvality a dodávateľom inteligentných systémových riešení stavebnej chémie. Česká spoločnosť Den Braven vznikla v roku 1993 ako samostatný partner holandskej materskej spoločnosti a vyvinula sa vďaka víziu majiteľov, inováciám produktového portfólia a nadšenie svýcj zamestnancov. V roku 1996 do nej investične holandská spoločnosť vstúpila, aby ju po rokoch príprav manželia rysovať, ktorí sa nikdy nebáli chytiť príležitosť za pačesy, odkúpili v roku 2008 späť a vybudovali českú spoločnosť Den Braven, ktorá sa stala lídrom na trhu nielen z pohľadu veľkosti firmy , ale aj šíri ponúkaného sortimentu a dosiahla tak výnimočného postavenie medzi pobočkami materskej firmy. Sme posadnutí kvalitou vo všetkom, čo sme schopní osobne ovplyvniť. Cielene usilujeme o zvyšovanie kvality výrobkov, ktoré predávame. Kvalita je hodnotou, v ktorej nechceme robiť žiadne kompromisy. V súčasnosti tvorí základ nášho portfólia viac ako 500 vysoko kvalitných výrobkov produkcie materskej spoločnosti v podobe širokého sortimentu tmelov, lepidiel, silikónov a ďalšie stavebné chémia, ktorú rozširuje ponuka ďalších výrobcov aj vlastná výroba sypkých zmesí, ktoré vznikajú v českom závode Den Braven.

HĽADÁME MOŽNOSTI A ZLEPŠUJEME SA

Robíme to čo vieme najlepšie a v reakcii na požiadavky trhu neustále zavádzame novinky a lepšie postupy. Úspech je náš spoločný záväzok, preto sa neustále a systematicky zlepšujeme. Vždy sa snažíme pochopiť čo zákazníci naozaj potrebujú a usilujeme o to, aby sme pre nich boli správnym riešením nech už robia čokoľvek. Na nevyhnutné zmeny pozeráme ako na príležitosť, nie ako na komplikáciu. V posledných rokoch sme predstavili hneď päťdesiat nových výrobkov, čo je zároveň garanciou NASH zodpovedného prístupu, stability, kontinuity a preverené kvality. Navyše sa nesústredíme len na výrobky spoločnosti Den Braven, ale distribuujeme aj produkty ďalších výrobcov. Keď sme začínali, produktové rady Den Braven tvorili absolútnu väčšinu nášho sortimentu, ale postupom rokov sa naša ponuka pre zákazníkov rozrástla o ďalšie výrobky, ako fasádne zatepľovacie systémy, hydroizolačné systémy a kotviace systémy vždy pod označením Den Braven Expert. Niektoré z týchto noviniek sme začali nedávno sami vyrábať v našej novej továrni v Přerove. To nám umožňuje zladiť procesy a plánovanie a udržiavať vedúce postavenie v našom technologicky náročnom odbore podnikania. Základom a zároveň istotou zachovanie silnej a jasné konkurenčné výhody je vlastné prepracované a moderné veľkoobjemové logistické centrum v Úvalno so skladovou kapacitou viac ako 20.000 paletových miest, kde s novou organizáciou činnosťou dosahujeme vyššie úrovne výkonu.

LOAJALITA A OSOBNÉ KVALITY KAŽDÉHO ČLOVEKA

Chceme byť spoľahlivým a inšpirujúcim obchodným partnerom. Do istej miery sme síce stále rodinná firma, v ktorej pracujú ľudia z okolia, ktorí sa navzájom poznajú, ale naším spoločným cieľom je vybudovať firmu stredoeurópskeho významu. Aj keď to neplatí absolútne, asi tretina zamestnancov je z nášho okolia a dve tretiny ľudí máme v ďalších miestach po republike. Vieme, že úspech firmy veľmi súvisí s výberom a kvalitou zamestnancov a trpezlivé prácu s nimi. V minulosti sme síce bojovali s veľkou fluktuáciou, ale teraz si veľmi ceníme, že máme zohraný a spoľahlivý tím profesionálov. Mnoho z týchto ľudí u nás pracuje od začiatku a podieľa sa na raste firmy. Na manažérskych pozíciách máme aj tie, ktoré sme doslova vytiahli zo skladu. Pri hľadaní talentovaných ľudí na vyššie pozície sa totiž nebojíme siahať do vlastných radov. Rozhodujúce pre nás nie je dosiahnuté vzdelanie, ale zručnosti, lojalita a osobné kvality každého človeka. Svojich zamestnancov “nedusíme” na tom, čo im nejde, ale naopak im dávame priestor na to, aby mohli rozvíjať svoje silné stránky. Predovšetkým vďaka tomu máme stabilizovaný a dobre fungujúci tím, ktorý je poháňaný duchom a vášňou všetkých, ktorí v Deň Braven pracujú. Vo svojich radoch máme ľudí, na ktoré je spoľahnutie a ktorí ťahajú za jeden povraz. Vo všetkom, čo robíme, je naším cieľom dlhodobá prosperita, nie krátkodobý zisk. Naším zámerom rozhodne nie je len a len predávať, ale predovšetkým budovať dobré a priateľské vzťahy.

Sdílet novinku